26/07 2019 Pátek 20:00
Respirium před Zámeckou jízdárnou
Kristýna Kůstková a Nikola Uramová /soprán/, Barocco sempre giovane
Kouzlo barokní hudby
Johann Sebastian Bach (1685–1750):
Braniborský koncert č. 3 G dur BWV 1048, I. Allegro, II. Adagio, III. Allegro
Bist du bei mir BWV 508
Antonio Vivaldi (1678–1741):
„L´estro armonico, op. 3/8 – Koncert a moll pro 2 housle, smyčce a continuo RV 522, I. Allegro, II. Larghetto e spiritoso, III. Allegro
Claudio Monteverdi (1567–1643):
Lasciate mi morire – madrigal pro soprán a continuo
Korunovace Poppey – Pur ti miro
Antonio Vivaldi (1678–1741):
Koncert g moll pro 2 violoncella, smyčce a continuo RV 531, I. Allegro, II. Largo, III. Allegro
Georg Friedrich Händel (1685–1759):
Rinaldo HWV 7 – Lascia ch´io pianga
Rinaldo HWV 7 – Scherzando sul tuo volto
Antonio Vivaldi (1678–1741):
Gloria RV 589 – Laudamus Te
bez přestávky
Sopranistka Kristýna Kůstková vystudovala klasický zpěv na Pardubické konzervatoři pod vedením Jarmily Chaloupkové, spolupracuje také s italským pedagogem Antoniem Carangelem. Nyní je studentkou prvního ročníku HAMU. Od sedmi let až do roku 2012 byla členkou a sólistkou Dětské opery Praha, se kterou pravidelně vystupovala v Národním divadle, účastnila se natáčení několika CD a také výchovného pořadu v České televizi. Nyní hostuje v Moravském divadle Olomouc a pravidelně vystupuje s Pardubickou filharmonií, souborem Barocco sempre giovane a Václavem Hudečkem. V roce 2017 vystoupila na závěrečném koncertě v rámci výstavy „Rusalka“ v Bohemian National Hall v New Yorku a v Praze se představila jako Zuzanka ve Figarově svatbě v projektu Run OpeRun Prague. V roce 2018 vystoupila po boku Adama Plachetky na festivalu Pardubické hudební jaro. Je laureátkou mnoha soutěží, například absolutní vítězkou pěvecké kategorie Soutěže konzervatoří, držitelkou 1. ceny v kategorii Operní naděje a 2. ceny v kategorii Junior na Pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, čestného uznání v kategorii Píseň a čtyř dalších speciálních cen. Je držitelkou ocenění Mladý talent Pardubického kraje. V letošním roce byla úspěšně přijata do magisterského programu na Manhattan School of Music a Mannes School of Music v New Yorku.
Sopranistka Nikola Uramová patří mezi nejvýraznější talenty nastupující mladé generace. Vystudovala Konzervatoř v Pardubicích a nyní studuje na Hudební akademii múzických umění v Praze. V roce 2018 studovala na Syddansk Musikkonservatorium v Dánsku, v současné době je také studentkou slavného italského tenoristy Antonia Carangela. Spolupracuje s mnoha českými orchestry a umělci. Zpívala například v Obecním domě s Pražskou komorní filharmonií spolu se Simonem Keenlysidem a Štefanem Kocánem, sólisty Metropolitní opery v New Yorku. Účinkuje i s osobnostmi, jakými jsou Štefan Margita či Václav Hudeček. V roce 2017 předzpívala i Plácidu Domingovi. Je laureátkou několika pěveckých soutěží. V roce 2012 získala 1. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži W. A. Mozarta v Praze, dále v roce 2014 1. cenu v kategorii Operní naděje v Karlových Varech na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka. Mezi nejnovější ocenění se řadí 3. místo v kategorii Junior taktéž na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v roce 2017 a 3. cena na soutěži České filharmonie v roce 2018.
Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Byl založen v roce 2004. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. V premiéře provedl i řadu skladeb současných autorů. Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů. Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu a Čajkovského soutěže v Moskvě.